מי אנחנו

"כל מה שילד צריך הוא לפחות מבוגר אחד שיאמין בו"

הרב קרליבך

בבית הילדים ע"ש צבע אלעזרקי אנחנו מאמינים בכל ילדה וילד.

ברוכים הבאים לביתם החם, האוהב והמקדם של יותר מ- 200 ילדים בסיכון בגילאי 18-6 ושל למעלה מ-200 בוגרות ובוגרים מוצלחים. הילדים מגיעים ממשפחות שאינן מסוגלות לספק את צרכיהם הבסיסיים ולהעניק להם כלים להתפתחות תקינה. הם מופנים אלינו על ידי רשויות הרווחה ונקלטים במסגרותינו המיוחדות.

בבית צבע אלעזרקי אנו מעניקים לילדים בית ומשפחה, מספקים את צרכיהם הפיסיולוגיים, מאפשרים להם לגדול בסביבה תומכת, חמה ואוהבת, תוך מתן סיוע טיפולי והעשרה לימודית, חינוכית וחברתית. כל זאת – באמצעות הצוות המקצועי והמסור ביותר. בין השאר אנו דואגים מדי בוקר להסעת הילדים ליותר מ-24 בתי הספר שברחבי נתניה והחזרתם בצהריים לביתנו.

אנו פועלים על פי מודל עבודה מקצועי ייחודי שפיתחנו, ואשר אומץ על ידי מוסדות שונים בארץ ובעולם, לאחר שהניב תוצאות מעולות מוכחות. בביתנו פועלות כיום 6 מסגרות עיקריות, בתוכן מחולקים הילדים לקבוצות של בנים ובנות ועל פי הגילאים השונים.

מטבע הדברים, אוכלוסיית ילדים בסיכון כוללת אחים ואחיות, בני אותה משפחה. בבית צבע אלעזרקי אנו דואגים לאחד אחים ואחיות, לדאוג לכך שיגדלו באותו בית ובאותה האווירה. הצלחתנו בתחום זה משתקפת בדאגה ההדדית שקיימת בקרב האחים והאחיות.


בית הילדים ע"ש צבע אלעזרקי נוסד ב-1969 בנתניה. בשנת 1982 התאגדנו כעמותה עצמאית, בפיקוחה של אמונה ואנו פועלים בשיתוף ובתמיכה של משרד העבודה והרווחה, משרד החינוך, עיריית נתניה ותורמים רבים מהארץ ומחו"ל.

כל ילד שכף רגלו דרכה על סף ביתנו הוא ילדנו לכל דבר וכזה הוא יישאר תמיד. משפחת בית צבע אלעזרקי גאה בהורות שלה לילדים רבים, חלקם כבר בוגרים עצמאיים, ששברו את מעגל המצוקה והשתלבו בהצלחה בחברה הישראלית.

בבית הילדים צבע (אלעזרקי) אנחנו מאמינים בכל ילדה וילד.

אנחנו מאמינים שילד מקבל הופך לאדם נותן.

ששת המסגרות שלנו בקצרה

בית הילדים
המרכזי

לבנות ובנים
בגילאי 15-7

בית הגדולות

לבנות 15-14

בית הבוגרות 

לבנות 16-18

בית הבוגרים 

לבני 16-18

המרכז לטיפול
בילד ובמשפחה

פנימיית היום
ע"ש מלודי ומרדי שרף

בית ירדנה
ובית טליה

בית החיילים