אגודת הידידים

נהיה שם בשביל כל בוגר ובוגרת מידי יום מידי שנה, בדיוק כמו משפחה!

אגודת הידידים של בית הילדים

כשמאן דהוא שאל פעם את יהודה, מנהל בית הילדים – עד מתי תעזור לילדים שלך בבית צבע אלעזרקי? יהודה שאל בתגובה – ועד מתי אתה תעזור לילדיך שלך?


ילד שכף רגלו דרכה בבית הילדים יקבל את תמיכתנו לעולם ועד.


והרי כל עשייתנו מכוונת למען עתיד מוצלח לילדינו. תפיסה זו היוותה את הבסיס להקמת אגודת הידידים של בית הילדים ע"ש אלעזרקי.


עם השנים הבנו כי את המבחן האמיתי עוברים בוגרינו – רגע האמת הוא הרגע בו הם יוצאים החוצה מהבית החם שהענקנו להם ונאלצים להתמודד עם הקשיים שמציב בפניהם מצבם החדש – הם השקיעו מאמץ אדיר על מנת להתגבר על קשיי עברם, למדו, הצליחו בבחינות הבגרות ותרמו את חלקם לחברה בשירות צבאי/לאומי. לימדנו אותם לשאוף להשכלה גבוהה – ומה עכשיו? מי יעזור כעת במימון לימודיהם? לימדנו אותם להיות עצמאיים, אך מי יסייע להם בתשלום שכר הדירה? ואם לחתונה מועדות פניהם, ואם יבקשו לחגוג ברית לתינוקם – כיצד יצליחו לעמוד בכבוד בהוצאות?

זהו הרגע ממנו חששנו. כל עוד הילדים נמצאים תחת קורת גגנו – הכל בשליטה. ברגע שהם נפרדים מאיתנו, אנחנו מתחילים לדאוג – כיצד הם יסתדרו בלעדינו? ואם חלילה ימעדו – מי יהיה שם להושיט יד לעזרה? באופן טבעי חשנו צורך וחובה להמשיך ללוות את בוגרינו ולסייע להם "לעמוד על הרגליים", ועם זאת היה לנו ברור שמדובר בהון תועפות שאינו מצוי בידינו – מכאן צמח רעיון אגודת הידידים.


בעזרת חברי האגודה, שפועלים לגיוס תרומות, ותורמים בעצמם מכספם, מירצם וזמנם, אנו מעניקים סיוע חיוני לבוגרינו. מדי שנה מתקיים אירוע מרהיב, במסגרתו נאספות התרומות למען הבוגרים. כולן מוקדשות למימון לימודי בוגרינו במוסדות להשכלה גבוהה, סיוע בכלכלה ומגורים, עזרה בהקמת משפחה חדשה. חברי אגודת הידידים מבקשים להיות שם בשביל הבוגרים, ממש כמו הורים שדואגים: כיצד נממן את מסיבת החתונה, את ברית המילה, את רכישת העגלה והמיטה החדשה? ביחד עם צוות בית הילדים, הם שומרים על קשר רציף עם הבוגרים ועורכים מעקב אחר תפקודם.


אגודת הידידים היא "החותמת הסופית" לשבירת מעגל המצוקה של ילדינו

This image has an empty alt attribute; its file name is keys-row.png

בלהה ומשה פודהורצר

ליאורה
בלום

נעם וטלי
לניר

דפנה
כהן

זאב
אייזיק

עו"ד מוריאל מטלון

רונית
ברונפמן

עידית
גורן

שמואל
צבע

אורנה
רוקח

גלית
בר-און